Czechoslovak-American Marionette Theatre

Společnost Czechoslovak-American Marionette Theatre založili v New York City roku 1990 dva čeští loutkáři - Vít Hořejš a Jan Unger. Jejich prvním představením se stal Johanes doktor Faust,
Czechoslovak-American Marionette Theatre
který zůstal v repertoáru uskupení dodnes.
Roku 1992 CAMT produkovala The White Doe, or the Piteous Trybulations of the Sufferyng Countess Jenovéfa - loutkové divadlo poznalo tento hit už v devatenáctém století. Pro festival Celebrate Prague, který se odehrával v roce 1994 CAMT připravila hru Rusalka, malá mořská víla, ve které se postupně promíchali živí herci, hudba a loutky různých velikostí na třech scénách. Hudba byla od operní Arias až po psychedelický rock. Představení mělo v New Yorku obrovský úspěch a během léta 1996 se Rusalka objevila také na festivalu Skupova Plzeň.
V létě 1996 Vít Hořejš napsal a zrežíroval na základě staré židovské legendy tři scény ze hry Golem. Uvedl ho 3. festival Současného tance v Bytom. Na něm spolupracoval také americký skladatel Frank Londor a polský choreograf Jacek Luminski. Golem už coby vylepšená verze představení měl premiéru v New Yorku v březnu 1997 v legendárním divadle La Mama E.T.C.

/ mapa webu / 2006 - 2008 © Jakub Krejčí /
/ fotografie Antonín Malý / dreamdesign sny /