rodinný portrét

Zhruba před deseti lety jsem byl osloven kamarádem, jestli bych nezkusil namalovat obraz k půlstoletí našeho společného známého. Vymyslel, že by se v tom obraze mohly objevit náznaky třeba toho, že byl jedním ze zakladatelů baseballu v Československu, nebo že dobře a rád jí, že mu chutná dobré víno.
Rodinný portrét
Vybral jsem si baseball a dotyčného pana Josefa K. jsem postavil do arény, lehce opřeného o baseballovou hůl, jak naslouchá plným tribunám fanoušků a fanynek. Ti si přejí s transparentem v rukách jeho zvolení prezidentem. I když byl obraz malován kvapně a na poslední chvíli, u přátel zabodoval. Začali přicházet další nabídky, byli to portréty jednotlivců ale i větších skupin lidí. Lidí nejrůznějších profesí, vizáží, vzájemných vztahů, z rozličných prostředí.

co potřebuji od zadavatele:
  1. kdo je ten, co bude malován
  2. jakou má profesi
  3. kdy se narodil
  4. v jakém znamení
  5. jakého má koníčka
  6. jestli je v něčem vyjímečný
  7. vhodná je i fotografie dotyčného nebo dotyčných

Příběh pro obraz se rodí postupně, je pro mě vždy velkým potěšením ho dovytvářet. Tak to zatím dělám, a tak mě to těší. Na vytvoření Rodinného portrétu je potřeba předjednat termín dokončení s velkým předstihem (v řádech měsíců), dále rozměr obrazu, rámování i cena jsou dle dohody.

/ mapa webu / 2006 - 2008 © Jakub Krejčí /
/ fotografie Antonín Malý / dreamdesign sny /